SÜSPANSİYON KÖRÜKLERİ TEST CİHAZI

Devotrans’ın Süspansiyon Körükleri Test Cihazı için hazırladığı 2017-12 nolu projesi KOSGEB Endüstriyel uygulama destek programı kapsamında kabul oldu.

Türkiye'nin %100 yerli üretimi olan Devotrans başarılı çalışmalarına bir yenisini ekledi.

Kosgeb Endüstriyel Uygulama Programı Kapsamında 2017-12 nolu projenin kabulü ile önemli çalışmalar yaptığını bir kez daha ortaya koyan Devotans alanında teknolojik gelişimlerle birlikte çıkışını sürdürüyor.

SÜSPANSİYON KÖRÜKLERİ TEST CİHAZI DVT LZ olarak üretilen bu önemli test cihazı; Taşıtların havalı süspansiyon körüklerinin performansını test eder.

Teknik özellikleriyle de dikkat çeken test cihazı, taşıtların hava süspansiyon körüklerinin hava basıncı ve baskı kuvveti altında yükseklik ve çap ölçülerindeki değişikliklerinin testinde kullanılıyor.

Savunma, otomotiv yan sanayi ve taşıt hava süspansiyon körükleri üreticileri tarafında kullanılmak üzere üretilen ölçüm cihazı 1310 mm genişliğe, 830 mm derinliğe, 2500 mm yüksekliğe ve 800 kg. ağırlığa sahiptir.

Bu kontrol test cihazı teknik olarak; Lazer ile körük çap genişliği ölçerek, buna bağlı basınç yük grafikleri elde etmeye yardımcı olur. DLC dokunmatik ekrana sahip test cihazı hızlı geriye dönüşe sahiptir. ± % 0.5 duyarlılığı, 3 faz 380 volt çalışma voltajı, 2 KVA elektrik gücüne sahip olup deney hız aralığı dakikada 0.10-500.00 mm. ve dört adet grafikten oluşan özel yazılıma sahip son derece kapsamlı bir test cihazıdır.

Standart özellikler dışında isteğe bağlı olarak talep edildiğinde özel deneyler için ilave cihazlar, sıcak soğuk ortam deney kabinleri, isteğe bağlı ölçülerde değişik modeller ve körük alt yüksekliği için uzama ölçüm ünitesi gibi ilaveler yapılabilmektedir.