ÇEKME TEST CİHAZLARI

Çekme test cihazları, malzemelerin dayanımlarını ölçmek için kullanılmaktadırlar. İlave uzama ölçerler ile çekme test cihazları ile hassas ölçümler yapılabilmektedir. 

Alüminyum ve diğer metaller, ambalaj, ayakkabı, boru, cam-seramik, filmler-jüt, deri-suni deri, fermuar, kablo, kâğıt, mobilya, orman ürünleri, otomotiv-beyaz eşya, plastik, tekstil, iplik, tıbbi ürünler, yalıtım, inşaat, yapışkan ve yapışkan bantlar, esnek gözenekli malzemeler, gıda, iş güvenliği gibi birçok sektörde kullanılmaktadırlar.

Çekme test cihazları ile yapılabilecek testler ürünlere ve ilgili ürünlerin standardına göre değişiklik göstermektedir. Uluslararası standartlara uygun olarak yapılan testlerden bazılarını; çekme özellikleri tayin deneyi, sünme katsayısı tayin deneyi, kopma mukavemeti deneyi, yırtılma mukavemeti deneyi, soyulma dayanımı deneyi, kademeli çekme deneyi oluşturmaktadır.

Yapılan testler sonucunda ise çekme dayanımı, kopma dayanımı, gerilme dayanımı, elastikiyet modülü, akma gerilmesi gibi sonuçlar (değerler) elde edilmektedir. Çekme test cihazlarına gerekli çeneler ve aparatlar monte edildiği takdirde basma, 3 nokta eğme, 4 nokta eğme, kırılma testi gibi farklı testler de gerçekleştirilebilmektedir.

Çekme test cihazları, test edilecek ürüne göre farklı kapasitelerde ve farklı ebatlarda olmak üzere değişiklik göstermektedirler. Ayrıca müşteri taleplerini en iyi şekilde karşılayabilmek amacıyla çekme test cihazları, ekonomik model veya gelişmiş model olarak farklı modellerde sunulmaktadır.

Çekme test cihazlarından bazılarına; 3 kN’a kadar kapasitelerde Çekme basma test cihazı DVT BP D NN, 30 kN’a kadar kapasitelerde Çekme basma test cihazı DVT GP D NN, 50 tona kadar kapasitelerde Çekme basma test cihazı DVT FU50 D NN, 30 tona kadar kapasitelerde Çekme basma test cihazı DVT FU30 D NN, 20 tona kadar kapasitelerde Çekme basma test cihazı DVT FU D NN,30 kN’a kadar kapasitelerde ve dijital ekranlı model Çekme basma test cihazı DVT GP E NN, 10 kN’a kadar kapasitelerde ve ekonomik model olarak Ekonomik çekme basma test cihazı DVT UCK E NN örnek  gösterilebilir.

Çekme test cihazlarının tamamına ulaşmak için buraya tıklayınız.

Bu cihazlar ile ilgili daha fazla bilgi almak için tanıtım videolarını izleyebilirsiniz. Çekme test cihazlarından bazılarına ait tanıtım videoları: Çekme basma test cihazı DVT GP D NN, Çekme basma test cihazı DVT BP D NN ve Çekme basma test cihazı DVT FU D NN vb.

Kalite kontrol test cihazları üretimi konusunda 1960 yılından itibaren sürekli kendini geliştirerek edindiği tecrübe ile ülke sanayisine hizmet veren ve 6 kıtada onlarca ülkeye ihracat yapan DVT DEVOTRANS, 600’den fazla standart ürün çeşidinin yanında müşteri talebine bağlı olarak özel cihazlar da üretmektedir. Aynı zamanda TÜRKAK’tan kuvvet, sıcaklık, terazi ve basınç konularında akredite kalibrasyon laboratuvarı (DVTLAB) hizmeti de vermektedir. DVT DEVOTRANS müşterilerine, kullanım kılavuzları ve eğitim videoları ile desteklenen cihaz kullanım eğitimleri ve satış sonrası teknik servis hizmeti sunarak müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutmaya çaba göstermektedir.

Tüm kalite kontrol test cihazları ve DVT DEVOTRANS hakkında daha geniş bilgiye sahip olmak için web sitesini buradan ziyaret edebilir ya da devotrans@devotrans.com e-posta adresine mesaj gönderebilirsiniz.