BÜKME TEST CİHAZLARI

Bükme test cihazları, ayakkabı, pvc, kauçuk, otomotiv, mobilya ve kablo gibi sektörlerde ürünlerin bükülmeye karşı dayanımlarının test edilmesinde kullanılmaktadır. 

Bükme test cihazlarına örnek verecek olursak; Kablo bükme ömür deneyi DVT BUK K, kabloların gerilim altında bükülgenlik testinde kullanılmaktadır. Kablo uçlarına ağırlık takılmakta ve makaralar yardımıyla kabloya bükme işlemi uygulanmaktadır.Belirlenen sayıdaki bükme işlemi ile kablonun esneklik özellikleri fiziki olarak gözlemlenmektedir. Aynı zamanda kablo içindeki tellerin kopup kopmadığı da gözlemlenmektedir. Cihaz çeşitli kablo çaplarına ölçüm imkânı sunmaktadır. Ayrıca kablo çeşidine göre kütle seçenekleri bulunmaktadır. Cihaz ile yapılabilen bir diğer test ise fişli kablolara ömür deneyidir. Özellikle elektrikli küçük ev aletlerine ait kabloların test edilmesinde tercih edilmektedir.

Ross bükme test cihazı DVT ROSS 4, yatay büküm hareketi ile kauçuk, ayakkabı tabanı, PVC vb. malzemelerin dayanıklılığını belirlemektedir. Çatlama, bozulma, hasar düzeyi numunenin tekrar tekrar bükülmesi sonrasında test edilmektedir. Sayıcıya önceden girilen bükme sayısı tamamlanınca cihaz durmaktadır. 4 adet numune aynı anda test edilebilmektedir. Müşteri isteğine bağlı olarak 1 ve 10 üniteli modeller de bulunmaktadır. Bükme testi müşterinin talebi ile soğuk veya sıcak kabinler içerisine adapte edilebilmektedir. Soğuk ortam ross bükme test cihazı DVT ROSS -20 D ile bükme testi -20°C sıcaklığa kadar dijital termostatlı ve özel ışıklandırma üniteli derin dondurucu içerisinde gerçekleştirilmektedir.

Kablo soğukta bükme test cihazı DVT KSB, elektrik kablolarının yüksek sıcaklıkta basınç ve çatlamaya karşı dayanıklılığının ve ezilme miktarının test edilmesinde kullanılmaktadır. Test sırasında elektrik kablolarının yalıtım ve kılıfları arasında bulunan polimer bileşiklere yüksek sıcaklık uygulanmaktadır. Kablo kesitlerine göre ilave test düzenekleri bulunmaktadır. Paslanmaz çelik gövdesi ile soğuk ve sıcak ortama uyumlu yapıdadır. Özellikle telekomünikasyon (haberleşme) kablolarının test edilmesinde tercih edilmektedir.

Bükme test cihazları ile ilgili daha fazla bilgi almak için Kablo soğukta bükme test cihazı DVT KSB ve Soğuk ortam ross bükme test cihazı DVT ROSS -20 D linklerine tıklayarak tanıtım videolarını izleyebilirsiniz.

Kalite kontrol test cihazları üretimi konusunda 1960 yılından itibaren sürekli kendini geliştirerek edindiği tecrübe ile ülke sanayisine hizmet veren ve 6 kıtada onlarca ülkeye ihracat yapan DVT DEVOTRANS, 600’den fazla standart ürün çeşidinin yanında müşteri talebine bağlı olarak özel cihazlar da üretmektedir. Aynı zamanda TÜRKAK’tan kuvvet, sıcaklık, terazi ve basınç konularında akredite kalibrasyon laboratuvarı (DVTLAB) hizmeti de vermektedir. DVT DEVOTRANS müşterilerine, kullanım kılavuzları ve eğitim videoları ile desteklenen cihaz kullanım eğitimleri ve satış sonrası teknik servis hizmeti sunarak müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutmaya çaba göstermektedir.

Tüm kalite kontrol test cihazları ve DVT DEVOTRANS hakkında daha geniş bilgiye sahip olmak için web sitesini buradan ziyaret edebilir ya da devotrans@devotrans.com e-posta adresine mesaj gönderebilirsiniz.