AYAKKABI TEST CİHAZLARI

Ayakkabı test cihazları, ayakkabıların dayanımlarının ve fiziksel özelliklerinin tespit edilmesinde kullanılmaktadır.

Bu ürünlere uygulanabilecek testler, ilgili ürünlerin standartlarına göre değişiklik göstermektedir. Uluslararası standartlara uygun olarak yapılan testlere; darbe, esneme, bükme gibi testler örnek olarak gösterilebilir.

Ayakkabı test cihazlarından bazıları; işçi/güvenlik ayakkabılarındaki metal veya kompozit ayakkabı burun koruyucu parçalarının darbe deneyi için Ayakkabı burun darbe test cihazı DVT SAH A,ayakkabıların ısı geçirgenliğinin tespit edilmesi için Ayakkabılar için soğuğa karşı yalıtım test cihazı DVT SKY, deri ve suni derilerin esneklik ve çatlama tayini için Deri esneklik tayin cihazı (Fleksometre) DVT FM -20 D, özellikle bayan ayakkabı ökçesinin darbeye karşı mukavemetinin tayini için Ökçe darbe mukavemet cihazı DVT TOP, ayakkabı ve kauçuk malzemelerin üzerinde yer alan çentiklerin/deliklerin esneme hareketi çerçevesindeki büyüme miktarının belirlenmesi için Taban esneme mukavemeti test cihazı DVT TEM kullanılmaktadır.

Bu cihazlardan Ayakkabı burun darbe test cihazı DVT SAH A ve Taban esneme mukavemeti test cihazı DVT TEM ile ilgili daha detaylı bilgi aşağıda verilmiştir.

Ayakkabı burun darbe test cihazı DVT SAH A daha çok iş güvenliği ayakkabılarında kullanılmaktadır. Darbe vurucusu çelik malzemeden yapılmış olup 100 joule ve 200 joule’lük darbe uygulayabilmektedir. Çeşitli numune çaplarına göre bağlantı imkânı sunmaktadır. İlk darbe sonrası kontrolsüz olarak ikinci darbeyi vurmamakta ve otomatik olarak durmaktadır. Düşme yüksekliği göstergesi vardır. Pleksiglas koruyucu kapağının olması ve çift el kontrollü butonlar ile darbe vurucuyu aşağıya düşürmesi ile kullanıcı güvenliğini en iyi şekilde sağlamaktadır.

Taban esneme mukavemeti test cihazı DVT TEM ile iki tutucu arasında yer alan numune, katlanma baskısının azami olduğu çizgi boyunca 3 noktadan delinir, belirlenen hız ve zaman boyunca 90°  lik katlanma hareketi yapılır ve kesik/delik büyümesi gözlemlenir. Katlanma hareketi periyot sayacı bulunmaktadır. Kullanıcı güvenliği gereği cihaz kapağı açılınca otomatik olarak durmaktadır. Müşteri isteğine bağlı olarak derin dondurucu ilavesi ile test soğuk ortamda da yapılabilmektedir. Derin dondurucu dijital termostatlıdır ve özel ışıklandırma ünitesi bulunmaktadır.

Ayakkabı test cihazları ile ilgili daha ayrıntılı bilgi almak için Ayakkabı burun darbe test cihazı DVT SAH A ve Taban esneme mukavemeti test cihazı DVT TEM linklerine tıklayarak tanıtım videolarını izleyebilirsiniz.

Ayakkabı test cihazlarının tamamına ulaşmak için buraya tıklayarak ilgili test cihazlarını görebilirsiniz.

Kalite kontrol test cihazları üretimi konusunda 1960 yılından itibaren sürekli kendini geliştirerek edindiği tecrübe ile ülke sanayisine hizmet veren ve 6 kıtada onlarca ülkeye ihracat yapan DVT DEVOTRANS, 600’den fazla standart ürün çeşidinin yanında müşteri talebine bağlı olarak özel cihazlar da üretmektedir. Aynı zamanda TÜRKAK’tan kuvvet, sıcaklık, terazi ve basınç konularında akredite kalibrasyon laboratuvarı (DVTLAB) hizmeti de vermektedir. DVT DEVOTRANS müşterilerine, kullanım kılavuzları ve eğitim videoları ile desteklenen cihaz kullanım eğitimleri ve satış sonrası teknik servis hizmeti sunarak müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutmaya çaba göstermektedir.

Tüm kalite kontrol test cihazları ve DVT DEVOTRANS hakkında daha geniş bilgiye sahip olmak için web sitesini buradan ziyaret edebilir ya da devotrans@devotrans.com e-posta adresine mesaj gönderebilirsiniz.