ASİT VE ALKALİ GEÇİRGENLİK TEST SETİ

Asit ve Alkali geçirgenlik test seti, Genelde ellerin korunmasında kullanılan gerçek veya yapay deri eldivenlerin asit ve alkali geçirgenliğinin belirlenmesinde kullanılır.

Deri, suni deri, tekstil ve iplik üretim alanlarında kullanılan Asit ve Alkali geçirgenlik test seti birçok ölçüm cihazı gibi alanında oldukça önemli bir ölçüm cihazıdır.

Devotrans marka ve kalite güvencesiyle üretilen ASİT VE ALKALİ GEÇİRGENLİK TEST SETİ DVT EPH ürünü teknik özellikleri ve üretim standartları bakımından oldukça verimlidir.

Bu ölçüm seti ile ilgili genel teknik özelliklere bakıldığında; 220 Volt. çalışma voltajına,  60 ± 1 mm. numune çapı olan, aşındırıcılara dayanıklı malzemeden üretilmiş numune kabı, Manyetik karıştırıcı ile karıştırma imkanı, Test süresi sayacı ile 99 dakika 59 saniyeye kadar süre sayma imkanı, Aşındırıcı sıvı numuneden geçtiği anda test süresinin otomatik olarak durma özelliği bunun  yanı sıra Alt ve üst elektrodlar bulunmaktadır.

Test seti içeriğine bakıldığında ise; Beher 800 ml., Cam huni., Cam pipet 10 ml., Mezür 250 ml., Manyetik karıştırıcı ve Manyetik karıştırıcı fırıldağı bulunmaktadır.

Asil ve alkali geçirgenlik test seti takribi olarak; 50 cm genişliğe, 25 cm derinliğe, 35 cm yüksekliğe ve 4.6 kg. ağırlığı bulunan bir ölçüm seti olmakta oldukça kullanışlıdır.

Ölçümlerde kullanan test setleri ve kontrol test cihazları ile ilgili genel olarak ilgili ürün için yapılan sorgular; asit ve alkali, asit ve alkali nedir, asit ve alkali ölçümü, asit ve alkali geçirgenlik testi, geçirgenlik test seti şeklindedir.