AKIŞ ÖLÇÜM CİHAZLARI

Akış ölçüm cihazları plastiklerin erime akış değerlerinin belirlenmesinde kullanılmaktadır. Akış ölçüm cihazları plastiğin enjeksiyonda yürüme yeteneğinin rakamsal ifadesini belirler. 

Ambalaj, boru, filmler-jüt-çuval, kablo, otomotiv, beyaz eşya, plastik, tıbbi ürünler gibi sektörlerde ve özellikle masterbatch üreticileri tarafından kullanılmaktadır. Diğer kalite kontrol test cihazlarında olduğu gibi akış ölçüm cihazları ile de uluslararası standartlara uygun testler yapılmaktadır.

Erime akış ölçüm cihazlarının ortak özelliklerinden bahsedecek olursak; sertleştirilmiş çelikten eritme haznesine sahiptirler. Yüksek ısı duyarlılığı olan bu cihazların izole edilmiş 2 ısıtma hücresi bulunmaktadır. Cihaz ile birlikte verilen temizlik aparatları ile deney sonrasında cihaz kolayca temizlenebilmektedir. Otomatik kesme özellikleri vardır. Ayrıca cihaz ile birlikte standart olarak 2.16 kg ve 5 kg ağırlıklarında krom kaplı kütleler verilmektedir. Müşteri isteğine bağlı olarak çeşitli ağırlıklarda deney kütleleri ilave edilebilmektedir. Deney sonrasında MFR/1, MFR/2 ve MVR sonuçlarına ulaşılmaktadır.

Erime akış ölçüm cihazları dokunmatik ve dijital ekrana sahip olmak üzere 2 farklı modelde üretilmektedir. Bu modeller arasındaki farklar aşağıda açıklanmaktadır.

Bunlardan ilki, Dokunmatik ekranlı erime akış ölçüm cihazı DVT EA DLC; dokunmatik renkli ekrana sahip ve daha gelişmiş modeldir. Eriyik gramajının girilmesi ile test değerlerini otomatik olarak hesaplamaktadır. Türkçe, İngilizce, Fransızca ve Rusça bilgisayar yazılımı ile bu dillerde test sonuçlarını içeren rapor çıktısı sunmaktadır. Aynı zamanda cihaz ile uyumlu bir yoğunluk ölçer ile iletişim bağlantısı yapılabilmekte ve elde edilen yoğunluk ölçüm değerleri otomatik olarak cihaza aktarılabilmektedir.

İkinci model olan  Erime akış ölçüm cihazı DVT EA ise; TAG switch sistemli kumanda paneli olan daha ekonomik bir modeldir. Elektronik zaman saati bulunmaktadır.

Bu cihazlar ile ilgili daha fazla bilgi almak için Dokunmatik ekranlı erime akış ölçüm cihazı DVT EA DLC ve Erime akış ölçüm cihazı DVT EA linklerine tıklayarak tanıtım videolarını izleyebilirsiniz.

Kalite kontrol test cihazları üretimi konusunda 1960 yılından itibaren sürekli kendini geliştirerek edindiği tecrübe ile ülke sanayisine hizmet veren ve 6 kıtada onlarca ülkeye ihracat yapan DVT DEVOTRANS, 600’den fazla standart ürün çeşidinin yanında müşteri talebine bağlı olarak özel cihazlar da üretmektedir. Aynı zamanda TÜRKAK’tan kuvvet, sıcaklık, terazi ve basınç konularında akredite kalibrasyon laboratuvarı (DVTLAB) hizmeti de vermektedir. DVT DEVOTRANS müşterilerine, kullanım kılavuzları ve eğitim videoları ile desteklenen cihaz kullanım eğitimleri ve satış sonrası teknik servis hizmeti sunarak müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutmaya çaba göstermektedir.

Tüm kalite kontrol test cihazları ve DVT DEVOTRANS hakkında daha geniş bilgiye sahip olmak için web sitesini buradan ziyaret edebilir ya da devotrans@devotrans.com e-posta adresine mesaj  gönderebilirsiniz.