Laboratuvar test cihazları

Laboratuvarlar genel anlamda bilimsel araştırmalarda kullanılan çeşitli bilim ve mühendislik alanlarındaki uzmanların farklı gereksinimleri nedeniyle pek çok biçim almaktadır.

Üretimin neredeyse her alanında kalitenin ve sağlıklı üretimin sağlanması için kullanılan Kalite Kontrol Test Cihazları ve bu cihazların kullanıldığı, testlerin yapıldığı laboratuvarlar vardır.

Dünya tarihinin ilk laboratuvarı olarak kayda geçen laboratuvarda ses tonları ve ipin titreşimleri hakkında deneyler gerçekleşmiştir.

II. Dünya savaşından sonra açılan bu laboratuvar günümüze kadar gelişerek devam eden teknolojinin katkılarıyla üretim hayatının her alanına yayılmıştır.

Moleküler biyoloji laboratuvarları ve yaşam bilimleri laboratuvarlarına bakılınca kullanılan test cihazlarının başlıcaları otoklav, mikroskop, santrifüj, shaker ve karıştırıcılar, pipet, termal döngüleyiciler (PCR), fotometre, buzdolapları ve dondurucular, evrensel test makinesi, ULT dondurucu, kuluçka, bioreaktör, biyolojik güvenlik kabini, sıralama araçları, davlumbaz, çevre odası, nemlendirici, tartı, reaktifler olarak sıralanabilir.  İlave olarak gelişen sanayi ve yeni üretim alanlarından savunma sanayiine kadar birçok farklı ürün ve test cihazı kullanılmaktadır. Bu bağlamda DVT DEVOTRANS 55 yılı aşan sektörel tecrübesiyle gelişmiş teknolojileri etkin kullanarak en iyi ürünleri 50 nin üzerinde sektör için üretmektedir.

Laboratuvar ekipmanı  genellikle bir deney, ölçüm yapmak ve veri toplamak için kullanılır. Daha büyük veya daha karmaşık laboratuvar ekipmanı genellikle bilimsel bir enstrüman olarak adlandırılır.

DVT DEVOTRANS  laboratuvarlar için ürettiği 600’ün üzerinde  Laboratuvar test cihazları ile geniş bir ürün yelpazesine sahip bulunmaktadır  ve  test laboratuvarları cihazı noktasında üreticilere büyük bir güç katmaktadır.

Test laboratuvarı cihazları ile ilgili ürünleri incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Türkiye'nin laboratuvar test cihazları üretimi alanındaki lider üreticisi olan DVT DEVOTRANS’dan Laboratuvar ortamında deney ve ölçümlerde kullanılan test cihazları hususunda daha kapsamlı bilgi almak için DVT DEVOTRANS teknik ekibi ile iletişim kurabilirsiniz veya ilgili ürünleri devotrans.com web sitesinden inceleyebilirsiniz.